Nasze sukienki zanim zostały narysowane na papierze, rodziły się w naszej głowie od wielu lat.  Powstały z potrzeby i chęci posiadania w szafie klasycznych, kobiecych modeli na każdą okazję. Zanim zdecydowaliśmy się na trzy ostateczne modele, analizowaliśmy każdy fragment sukienki – od kołnierzyka po rękawki. Wybór materiałów również nie był przypadkowy. Chcieliśmy aby dominował w nich naturalny składnik, taki jak bawełna, ale marzyliśmy również o tym aby w miarę możliwości jak najmniej się gniotły i odpowiednio układały podczas ruchu. Wzory, których poszukiwaliśmy miały być nie tylko kobiece i eteryczne, ale przede wszystkim szlachetne i twarzowe. W końcowym efekcie padło na kwiaty na granatowym tle oraz na ptaszki i liście zdobiące jasno-beżowe kolor.

materiały aeterie

Po wielu konsultacjach z naszym konstruktorem, zdecydowaliśmy się stworzyć wykroje, z których powstały prototypy naszych sukienek i które następnie można było lekko poprawić, aby w końcu dojść do wymarzonego efektu.

Oglądanie pierwszych sukienek było dla nas szczególnym przeżyciem, zwłaszcza, że to są one wynikiem wielu marzeń i kilku miesięcznych działań. Cały proces projektowania, dobierania materiałów i odpowiedniej rozmiarówki jest czasochłonny i bardzo pracowity.


2

W kolejnych etapach stworzyliśmy guziki – są ręcznie obciągane materiałem, z którego szyjemy sukienki. Następnie kupiliśmy materiał na kołnierzyki, suwaki, nici, wieszaki i wiele innych przydatnych akcesoriów. Mając już wszystko – kilka tygodni później, mogliśmy w końcu ruszyć do krawcowej.

10a

Nasza kilkumiesięczna praca zaowocowała powstaniem trzech różnych modeli: Rosa, Salvia i Petunia, każda w dwóch różnych propozycjach kolorystycznych. Rozmiary jakie proponujemy to S, M oraz L.

6

4 Responses

  1. Gratuluję pomysłu, piękna strona internetowa, widać, że tworzona z pasją i sercem, jestem pod wrażeniem:) Mnie najbardziej podoba się sukienka granatowa ponieważ lubię na sobie gładkie tkaniny:) Każda sukienka ma swój urok i jest niezwykle kobieca, na pewno na wyjątkowe okazje. Myślę, że każda kobieta powinna mieć chociaż 1 taką sukienkę w szafie. W biżuterii natomiast jestem zakochana, uwielbiam kamienie półszlachetne chociaż moim ulubionym od dawna jest turkus (kamień szlachetny) i trudno zdecydować, który jest najładniejszy. Pozdrawiam i życzę sukcesów:)

  2. Gratuluję! Sukienki są piękne, podobnie jak sama strona. Zastanawiałam się tylko nad jednym zagadnieniem. W filozofii marki piszą Państwo o kobiecości. Przyznam, że dla mnie Państwa projekty, podobnie jak cała oprawa, która im towarzyszy jest o wiele bardziej dziewczęca niż kobieca… To są w sumie niuanse, ale doceniając Państwa starania o to by najmniejsze szczegóły były dobrze dopracowane postanowiłam napisać swoje zdanie :).
    Powodzenia i wielu sukcesów :)

  3. Moim zdaniem sukienki są bardzo kobiece. Skojarzyły mi się w pierwszej chwili z guwernantkami, które ubierały się zawsze elegancko i gustownie. Sukienki wyglądają jak wyrwane z dawnej epoki, świetne – gratuluję! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *